ساعات کاری: 8 صبح الی 5 بعدازظهر

ساعات کاری: 8 صبح الی 5 بعدازظهر

ایمیل: info@alkanco.com

ایمیل: info@alkanco.com

تماس با ما : ۲۲۸۸۵۵۲۴

تماس با ما : ۲۲۸۸۵۵۲۴

گـروه تولیـدی آلکـان | ALKAN Production Group

نوشته های آلکان | ALKAN Posts

13 آگوست 2019
۴۵ade54b-a80c-42a8-82a2-e3d116f70fdc

تولید ۳ میلیون تن محصولات گلخانه ای در سال ۹۸

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی گفت: پیش‌بینی می شود در سال ۹۸ تولید محصولات گلخانه ای به حدود ۳ میلیون تن برسد

غلامرضا تقوی مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی در گفتگو با خبرنگار ایانا اظهار کرد: پیش‌بینی می شود در سال ۹۸ با توجه به توسعه گلخانه ها تولید محصولات گلخانه ای به حدود  ۳ میلیون تن برسد.

وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی در بخش گلخانه‌ای تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ هزار نفر در زمینه احداث گلخانه‌ها و تولید محصولات آن به صورت مستقیم و ۳ برابر این تعداد به صورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ شاخه در گلدان در گلخانه ها تولید می شود، ادامه داد: این محصولات ۲۰ تا ۲۵ درصد از سهم تولید گلخانه ای کشور است و تقریبا ۲۷۰۰ هکتار از سطح گیاهان گلخانه ای را شامل می شود.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی با اشاره به ارزآوری محصولات گلخانه‌ای گفت: در سال گذشته گل و گیاه بیش از ۳۰ میلیون دلار  و همچنین سبزی و صیفی بیش از ۵۰ میلیون یورو برای کشور ارزآوری داشته است.

۱۵طرح توجیهی برای تولید محصولات جدید گلخانه‌ای

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه گیاهان جدیدی برای کشت در گلخانه ها معرفی می‌شوند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵ طرح توجیهی به عنوان تولید جدید برای گلخانه ها معرفی و به استان ها اعلام کرده‌ایم.

تقوی با تاکید به اینکه در آینده محصولاتی مانند زنجبیل، زردچوبه، موز  و پاپایا در  گلخانه کشت خواهد شد، ادامه داد: آناناس، پاپایا، فیسالیس، ملون، دراگون فروت، سال گذشته به صورت پایلوت در برخی از استان های تهران، البرز، یزد، خراسان و اصفهان کشت شد.

وی انتقال کشت بخشی از سبزی و صیفی از فضای باز به محیط های کنترل شده را از مهمترین برنامه‌های در حال اجرای وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر محدودیت کشت خیار و فلفل از سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ حمایت های تسهیلاتی و ارزی برای کشت گلخانه ای پرداخت می شود.

مدیرکل دفتر امور گلخانه، گیاهان دارویی و قارچ خوراکی تصریح کرد: در سال جاری هزار هکتار انتقال کشت در ۸ استان به صورت پایلوت در حال انجام است و اولویت کاری برای کشت و صنعت هایی است که در حوزه سبزی و صیفی، فناوری رب،  گوجه و کنسرو فعال هستند تا تولید این محصولات را به گلخانه انتقال دهند.

وی در پایان گفت: ارقام مناسب کشت گلخانه ای همسو با اهداف صنایع فرآوری و تبدیلی به کشت و صنعت ها از مقاومت خوبی نسبت به کم آبی و بریکس بالا برای فراوری معرفی می‌شوند تا نگرانی شرکت های کشت و صنعت نیز برای تامین مواد اولیه دفع می شود و با اجرای این برنامه در آینده انتقال کشت با سرعت بالاتری اجرا و پیگیری شود.


نظر از

© 1397 | تمام حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به گروه تولیدی آلکان می‌باشد. | طراحی وب سایت توسط نوین پویانت

error: تمام حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به گروه تولیدی آلکان می‌باشد.
X